31 październik 2019

Dzień bizensu w Rydułtowach

W dniu 30 października 2019r. w Rydułtowskim Centrum Kultury zagościli przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wydarzenie skupiło szerokie grono przedsiębiorców jak również przedstawicieli urzędów gmin oraz instytucji wspierających przedsiębiorców.

Konferencję otworzył i przywitał wszystkich gości Burmistrz Miasta – Marcin Połomski. Następnie głos zabrał prezes KSSE – Janusz Michałek, który przedstawił zarys historii Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Poinformował, iż aktualnie strefa to około 80 tyś. miejsc pracy. Prezes mówił o szansach i możliwościach jakie daje Polska Strefa Inwestycji oferując narzędzia pomocy publiczne.

Szerzej temat przedstawił Piotr Sikora specjalista ds. Rozwoju, który szczegółowo omówił ulgi podatkowe jak również zasady przyznawania pomocy publicznej. Natomiast wiceprezes KSSE Andrzej Zabiegliński omawiał problem wyjazdu młodych za granicę i możliwości ich zatrzymania u pracodawców. Mówił o współpracy gmin z KSSE i korzyściach z tego płynących. Spotkanie było bardzo intensywne i bogate w informacje. Przedsiębiorca na miejscu mógł skorzystać z porad specjalistów jak również umówić się na indywidualne spotkanie.

W dniu tym można było skorzystać również z propozycji Funduszu Górnośląskiego S.A. jak również wysłuchać propozycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Telefony do kontaktu:

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – tel. 505 102 102 , 32/43-51-616, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundusz Górnośląski S.A. – tel. 32/ 200 84 00 , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu – tel. 22/ 3349857 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DO POBRANIA

1. FUNDUSZ POŻYCZKOWY

2. GRANTY RZĄDOWE